Menu

Kuchnia moja pasja - blog o miłości do gotowania

Pragnę pisać o kuchni jako o miejscu, które ma dla mnie szczególne znaczenie. Praktyczne porady i dobre artykuły dotyczące kuchni i gadżetów do kuchni

A z mojej kuchni dochodzi słodki i przyjemny zapach

treident

Jedzenie na patelni stojącej na blacie obok oknaNie będę udawała, nie prowadziłam do tej pory bloga, ale zawsze słyszałam, że to ciekawe zajęcie. Chciałabym opowiedzieć trochę o gotowaniu, które jest moim hobby ale i chyba pasją. Codziennie dużo czasu spędzam w kuchni ponieważ nie pracuję, a chcę zawsze, by mojego męża po powrocie z pracy powitał wyjątkowy zapach świeżo przygotowanego obiadu albo kolacji. Straszną przyjemność sprawia mi, kiedy coś, co sama ugotuję, czy usmażę na patelni smakuje mojej rodzinie, przyjaciołom. Dlatego tak bardzo mi zależy zawsze, by w mojej kuchni wszystko było idealnie czyste i by akcesoria kuchenne jak patelnie, garnki (moim zdaniem najlepsze są miedziane), były praktyczne, wytrzymałe i co najważniejsze, by nie przypalały żadnych potraw. Przypalone jedzenie zawsze natychmiast wyrzucam, niemniej zapach przypalonego jedzenia to coś, czego nie tak łatwo się pozbyć.

Czasami zapraszam przyjaciółki do swojego domu, gotujemy, pieczemy, smażymy i często testujemy różne świeżo zakupione noże kuchenne, garnki i inne gadżety. Potem siadamy razem na fotelach w moim salonie, zajadamy się przysmakami i oglądamy romantyczne seriale, przerywając to oglądaniem kanałów zakupowych, gdy akurat prezentowane są w nich przedmioty przydatne w kuchni. Nie ma nic przyjemniejszego jak wspólne spędzanie czasu w gronie najbliższych osób, rodziny i przyjaciół. Nie ma też nic bardziej fantastycznego jak uśmiech mojego męża kiedy mówi, że po moim obiedzie nie może ruszyć się z krzesła. Uwielbiam testować nowe przepisy z portali poświęconych kulinariom. Czasami piekę ciasta, niemniej rzadko, ponieważ sama nie bardzo lubię słodkości, mój mąż także woli słone rzeczy. Mamy w domu kotka, którego zawsze częstuję świeżo zrobioną potrawą i kiedy nie jest nią zainteresowany staram się coś poprawić wierząc, że on ma nosa do takich rzeczy. Na dzisiaj to tyle, następnym razem postaram się napisać więcej.

 

© Kuchnia moja pasja - blog o miłości do gotowania
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci