Menu

Kuchnia moja pasja - blog o miłości do gotowania

Pragnę pisać o kuchni jako o miejscu, które ma dla mnie szczególne znaczenie. Praktyczne porady i dobre artykuły dotyczące kuchni i gadżetów do kuchni

Jak dopasować kuchnię do wieku domowników?

treident

Przestronna jasna kuchnia z niebieskimi elementami.

Kuchnia – dla niejednej rodziny to bardzo ważna część domu. Jest nie tylko miejscem wspólnego przygotowywania posiłków, ale również miłych spotkań i rozmów. Właśnie dlatego warto zadbać o to, aby była urządzona zarówno estetycznie i przytulnie, jak i funkcjonalnie. Ta ostatnia cecha wiąże się z dostosowaniem kuchni do wieku członków rodziny.

Weźmy na przykład seniorów. Z oczywistych powodów wszelkie szafki i półki nie powinny być umieszczone zbyt wysoko. Osoby starsze muszą mieć do nich ułatwiony dostęp, aby sprawnie i wygodnie sięgać po potrzebne rzeczy. Kuchnia po prostu musi być dostosowana do fizycznych możliwości użytkowników w podeszłym wieku.

Z kolei z drugiej strony jako przykład należy wymienić kuchnię dostosowaną do rodziny z małymi dziećmi. Tutaj pierwsze skrzypce grają względy bezpieczeństwa najmłodszych domowników. Chodzi przede wszystkim o takie kwestie, jak zabezpieczenie piekarnika i płyty grzewczej.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

© Kuchnia moja pasja - blog o miłości do gotowania
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci